Nasze projekty – jak pomagamy?

Organizacja i finansowanie letnich obozów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej, utrzymanie kooperatywy pracowniczej w Rwandzie – to dużo pracy i dużo serca. Dzielimy się z Wami tym jak działamy!

1. Organizacja i finansowanie letnich obozów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej.

Od przeszło 10 lat jako fundatorzy, od 2020 już jako fundacja organizujemy wartościowe obozy integracyjne dla dzieci i młodzieży . Nasze obozy mają różne profile zainteresowań: jeździecki, artystyczny, survivalowy, wokalny i biorą w nich udział zarówno dzieci ze zwykłych domów, jak i dzieci z domów dziecka.

Pragniemy, aby wszystkie dzieci miały równy dostęp do wartościowego wakacyjnego wypoczynku.

DOCHÓD ZE SPRZEDAŻY NASZYCH OBOZÓW JEST PRZEZNACZONY NA SFINANSOWANIE KOSZTÓW WYPOCZYNKU DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH , A TAKŻE REALIZACJĘ POZOSTAŁYCH CELÓW POMOCOWYCH, KTÓRE WYZNACZYŁA SOBIE FUNDACJA „NIL SINE NUMINE”.

Organizowane przez nas obozydzieciece są oparte na fundamencie wartości uniwersalnych tj.:

Miłość – Odpowiedzialność – Praca – Obowiązek

Miłość: podczas turnusu swoim przykładem staramy się przekazać dzieciom czym jest wzajemny szacunek i troska o drugiego człowieka, koleżankę czy kolegę, panią w kuchni, wychowawcę. Uczymy dzieci miłości i troski o zwierzęta, która nie polega tylko na zabawie czy głaskaniu, lecz rodzi obowiązek jak mówił Mały Książę:

„jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś”

Dlatego uczymy jak być wiernym w przyjaźni i miłości.

Odpowiedzialność: rozmawiamy z dziećmi czym jest odpowiedzialność i pokazujemy im na przykładach z życia jak ja praktykować. Misją naszej fundacji jest

„Odpowiedzialnie służyć ludziom i uczyć ludzi bycia odpowiedzialnymi za swój los.”`

Podczas obozu dzieci są uczone odpowiedzialności za siebie wzajemnie i za zwierzęta poprzez ich codzienne karmienie.

Praca: wspólnie pracujemy w stajni przy karmieniu i czyszczeniu koni, w kuchni pomagając serwować posiłki i sprzątać naczynia, w domu sprzątając po sobie, ścieląc rano swoje łóżka i wyrzucając śmieci. Uczymy dzieci jak wykonywać pracę z radością poprzez np. :”kreatywne sprzątanie”.

Obowiązek: dzieci podczas turnusów mają swoje wachty tj. w harcerstwie: dyżur kuchenny czy sprzątanie albo przy karmieniu zwierząt. Całość nadzorują wychowawcy. Taki program uczy dzieci czym jest obowiązek oraz jakie są konsekwencje z niewykonania go. Są to także turnusy integracyjne, w których często biorą udział dzieci z domów dziecka, czy też dzieci przebywające w rodzinach zastępczych. Najczęściej dzieci z tradycyjnych rodzin nie uzmysławiają sobie jak ogromnym szczęściem jest posiadanie pełnej rodziny, kochających rodziców. Udział w turnusach z wychowankami domów dziecka pokazuje im to, co mają w życiu najcenniejsze : kochająca rodzina.

Program zajęć :

 • wspólne aktywności
 • zajęcia sportowe
 • zajęcia artystyczne wzmacniające poczucie wartości

Obozy odbywają się w obiekcie turystycznym, którym zarządza fundacja: www.noclegitykocin.pl Zapisu na obóz można dokonać przez naszą stronę: www.obozydzieciece.pl

2. NASZA KAWA – CEGIEŁKA #KAWAKTÓRAPOMAGA

Na niewielkiej plantacji w Rwandzie w Save, gdzie w 1900 roku misjonarze – Ojcowie Biali założyli pierwszą misję i zbudowali pierwszy kościół katolicki, rośnie pyszna kawa arabika odmiana Bourbon Mayaguez, która selekcjonujemy dla was, aby uzyskać jakość premium. Kawa w postaci zielonych ziaren trafia do Polski, gdzie jest świeżo palona w zaprzyjaźnionej palarni i pakowana w specjalne opakowanie z wentylem, aby zachować wyjątkową świeżość i aromat ziaren. Na plantacjach w Rwandzie pracuje najbiedniejsza ludność wiejska. Ze swoich dochodów utrzymują wielodzietnie rodziny. Kawa daje więc także pracę najuboższym w Rwandzie. Kawę z misją #kawaktorapomaga możecie zakupić na tej stronie w zakładce „sklep”.

Producent/Rwanda, Dystrybutor /Polska FUNDACJA NIL SINE NUMINE

 • Postać kawy: palona pełnoziarnista, ziarno selekcjonowane
 • Rodzaj kawy: 100% Arabica
 • Gatunek kawy: BOURBON MAYAGUEZ*
 • Obróbka kawy: washed ( mokra/myta)
 • Kraj pochodzenia kawy: Rwanda
 • Wysokość upraw: powyżej 1500m n.p.m.
 • Profil palenia kawy: optymalny
 • Smak kawy: gładki, przyjemny otulający podniebienie
 • Nuty smakowe**: nuty cytryny, po przestygnięciu wiśnia i suszone owoce, żurawina
 • Aromat kawy: intensywny, orzeźwiający lekko słodki
 • Gęstość kawy: optymalna dla espresso, optymalna pod filtr
 • Waga kawy: opakowanie z wentylem 250g.
 • Palenie do : filtr, espresso
 • Rozmiar ziarna: 16,5

* *Bourbon to wykwintna odmiana arabiki, która wywodzi się z wyspy Reunion, niegdyś nazywanej Bourbon, położonej u wybrzeży Afryki na Oceanie Indyjskim. Najlepiej radzi sobie na wysokościach od 1100 do 2000 m n.p.m. W porównaniu do odmiany Typica, posiada większe liście i bardziej zaokrąglone owoce w kolorach żółtym i czerwonym. Jej niewielkie, a zwarte owoce dojrzewają dość szybko i z łatwością opadają pod wpływem silnego wiatru lub deszczu. Ziarno daje kawę o dużej gęstości. Mayaguez jest wersją Bourbon która pochodzi z Rwandy.*

\*\* filtr

3. UTRZYMANIE KOOPERATYWY PRACOWNICZEJ W RWANDZIE

Kooperatywa składa się z osób najbiedniejszych, głównie kobiet posiadających co najmniej kilkoro dzieci. Koszt utrzymania 1 osoby wynosi około 50-60 $ miesięcznie. Kobiety pracują na plantacji kawy, uprawach ryżu, a także przy innych pracach głownie rolniczych.

You are currently viewing Nasze projekty – jak pomagamy?