Misja fundacji
Naszą misją jest odpowiedzialnie służyć ludziom i uczyć ludzi bycia odpowiedzialnymi za swój los. Wizję Fundacji Nil Sine Numine będziemy realizować poprzez pełne i świadome wdrożenie poszczególnych celów statutowych.
Zarząd fundacji
Barbara Gębała
Prezes i założycielka Fundacji „Nil Sine Numine”
Absolwentka wydziałów Zarządzania i Marketingu, Finansów i Psychologii Biznesu, aktywna działaczka społeczna, przez lata związana z międzynarodowym biznesem medycznym jako skuteczny manager działów sprzedaży i marketingu .
Następnie, od 2008 r. właściciel podmiotu Kurnik Polski, skuteczny manager w branży turystycznej product manager,,organizatorka kilkuset eventów dla dzieci i młodzieży, a także wielu obozów i imprez sportowych, głównie z branży jeździeckiej. Z pasji hodowca koni, podróżniczka nie tylko po Afryce, pilotka, artystka, od dzieciństwa miłośniczka koni i jeździectwa, aktywny instruktor jeździectwa i strzelectwa.
Ponadto członek zarządu (skarbnik) w Polsko-Afrykańskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, w latach 2014-2017 Wiceprezes Fundacji „Polacy znad Niemna” udzielająca się na Kresach, w latach 2011-2013 Wiceprezes w Białostockim Towarzystwie Śpiewaczym im. Stanisława Moniuszki.
Stanisław Gębała
Wiceprezes Fundacji „Nil Sine Numine”
mieszkający na stałe w Rwandzie od 2000 roku mgr inż. Rolnictwa, absolwent Wydziału Rolnictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, doktorant Akademii Górniczo-Hutnczej w Krakowie. W latach 2000 – 2005 realizował w Rwandzie i Kongo RD autorskie projekty pomocowe, których w części był także sponsorem. Finansowanie projektu pochodziło z Caritas Polska. W ramach swojej pracy jako wolontariusz Caritas Polska prowadził charytatywnie nowatorskie i skuteczne szkolenia gospodarstw wiejskich.
Wykładał podstawy teoretyczne oraz przekazywał praktyczną wiedzę z zakresu m. in.: budowania zagrody wiejskiej, hodowli zwierząt, uprawy roślin nieznanych lub niepopularnych w Afryce (np. uprawa pomidorów, grzybów na słomie, kapusty, soi, ziemniaków, pszenicy i żyta), koszenia zboża i trawy, przetwórstwa produktów rolniczych (m.in. wyrób makaronu, serów), higieny (zasady zachowywania czystości, wyrób mydła), nawożenia i użyźniania gleb, zastosowania siły pociągowej zwierząt.
Po zakończeniu projektu rozpoczął własną działalność komercyjną w branży budowlanej. Jego firma Stanbuilding Constraction Ltd. zrealizowała m.in. takie projekty jak: renowacja pałacu królów w Nyanza, budowa hotelu Ibis w Butare, Digital Academy Huye, przygotowanie projektów centrów biznesowych, handlowych oraz nadzór budowlany, budowa wielu budynków szkolnych dla zgromadzeń misyjnych w Rwandzie i Kongo RD, a także kościołów, kaplic, budynków gospodarczych dla misjonarzy polskich i nie tylko w Rwandzie i DRC.
Dodatkowo z wielkiej pasji do rolnictwa afrykańskiego założył plantacje kawy, ryżu oraz własne pasieki. Jako fachowiec w dziedzinie rolnictwa środkowoafrykańskiego, szczególną wagę przykłada do aspektów ekologicznych swoich plantacji oraz selekcji owoców i ziarna, aby uzyskać jak najwyższą jakość produktów.
Statut fundacji
Jeżeli chcesz poznać wszystkie obszary działalności fundacji
możesz zapoznać się z naszym statutem.