11 najpopularniejszych rodzajów kawy

Nie ma to jak filiżanka pysznej, aromatycznej kawy! Pamiętajcie, że nasza #kawaktorapomaga to wysokiej jakości arabica ceniona przez kawowych koneserów. Sposobów na przygotowanie kawy jest mnóstwo! My poniżej prezentujemy kilka najbardziej popularnych. A jaką kawę Wy lubicie? Pamiętajcie, że aby docenić walory smakowe kawy, spróbujcie ją bez dodatków.

Rodzaje kawy:

1. Espresso

To bardzo mocna kawa o małej pojemności, która jest parzona ze świeżo zmielonych ziaren i podawana w niewielkich filiżankach. Kawa ta doczekała się swoich standardów przygotowania, a mianowicie powinna składać się z:

– 30 ml wody (+/- 5 ml)

– 14-20 g kawy

– 90,5-96 st. C temperatury ekstrakcji

2. Espresso macchiato

Kawa espresso z odrobiną spienionego mleka.

3. Espresso Americano

Kawa espresso z gorącą wodą. Najpierw do filiżanki wlewamy gorącą wodę, a później mocną kawę. Ze względu na sposób parzenia jest to kawa ze sporą dawką kofeiny i mniej intensywna w smaku oraz w aromacie od standardowego espresso.

4. Espresso Doppio

Dwie porcie espresso podane w większej filiżance. Kawie powinna towarzyszyć szklanka z wodą niegazowaną.

5. Flat White

Podwójne espresso zalane gorącym mlekiem.

6. Capuccino

Kawa espresso (25 ml) ze spienionym mlekiem (125 ml). Najpierw wlewamy mleko, a później kawę. To bardzo popularna kawa serwowana podczas włoskiego śniadania.

7. Irish Coffe

Kawa po irlandzku z whisky oraz bitą śmietaną. Serwowana jest w kieliszku do piwa i posiada charakterystyczny, warstwowy wygląd.

8. Latte macchiato

Kawa delikatniejsza od cappuccino, którą podaje się w wysokich szklankach. Zazwyczaj stosuje się proporcje 1:1 kawa i mleko. Charakteryzuje się trzema apetycznymi warstwami.

9. Frappe

Kawa mrożona z lodem i mlekiem, którą dodatkowo podaje się z bitą śmietaną. Taka kawa doskonale orzeźwia i dostarcza kofeiny podczas upalnego dnia.

10. Kawa po wiedeńsku

Pyszna kawa na słodko, która składa się z filiżanki espresso lub innej mocnej kawy i udekorowana jest bitą śmietaną.

11. Romano

To espresso wzbogacone o aromat ze skórki cytrynowej. Do kawy dodaje się kawałek skórki cytrynowej bądź kilka kropel aromatu. Posiada ona unikalny smak.

Jeśli chcecie przygotować swoją ulubiona kawę, zapraszamy na naszą zbiórką: https://zrzutka.pl/vb6bau, gdzie za wsparcie dla dzieci z polskich i ukraińskich domów dziecka możecie otrzymać doskonałą kawę do rozkoszowania się w wersji solo i użyć jej jako bazy do Waszych lubianych napojów.

You are currently viewing 11 najpopularniejszych rodzajów kawy